O nás

Nepřehlédnutelný hráč na trhu

Tradiční výrobce domácích spotřebičů se pohybuje na trhu 70 let. Za tu dobu si dokázal vydobýt své místo v řadě domácností a stal se ceněným pomocníkem všech, kteří rádi tráví čas v kuchyni a dokáží ocenit užitečné pomocníky.

S věrností svému mottu “Inteligentní styl” tak společnost Amica představuje produkty, které se vyznačují chytrým řešením, nadstandardní výbavou a výjimečným designem.

2500
zaměstnanců

16 prestižních
ocenění

53 zemí
světa

70 let
zkušeností

Amica v zahraničí

Úspěšná evropská značka boduje nejen na domácím trhu, ale směle drží krok i s konkurencí ve světě. Kvalitní spotřebiče si našly své zákazníky ve více než 50 zemích především v Evropě (hlavně v Německu, centrální a východní Evropě) a je o ně stále větší zájem.

Do portfolia společnosti Amica patří také prestižní dánská značka Gram, která se těší oblibě především ve Skandinávii, a ruská Hansa, jež se vyznačuje technologickou vyspělostí a je populární především ve východní Evropě.

Historie značky

Vůbec první sporák firmy Amica vznikl už v roce 1957. Topilo se v něm ještě uhlím, kvalitou a provedením už nicméně předznamenal budoucí úspěch značky. Nový výrobce si rychle získal důvěru polských domácností a během krátké doby se mu podařilo rozšířit sortiment o další spotřebiče.

Po převratu v roce 1989 se společnost dokázala rychle zmodernizovat a nastartovat tak další úspěšnou etapu v historii firmy. V roce 2009 proběhla zásadní změna strategie, která přinesla další úspěchy, a o tři roky později tak Amica oslavila překročení hranice jednoho milionu prodaných sporáků za rok. V roce 2012 navíc společnost získala prestižní ocenění Red Dot Design Award: The best of the Best za troubu Zen.

Dnes patří Amica k nejcennějším polským značkám a díky velké zahraniční poptávce je také nepřehlédnutelným hráčem na ostatních trzích střední a také západní Evropy.

V České republice Amica působí od roku 1994. Spolupracuje s řadou partnerů, od největších prodejců elektra po kuchyňská studia i šikovné truhláře, a podařilo se jí najít cestu i do nejedné české domácnosti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.